MOTOMIESTAS
/

pajausk moto technikos privalumus !

 

Tikriausiai nei vienas šiltojo sezono neįsivaizduoja be važiavimo el. paspirtuku ar dviračiu, kai galima pasimėgauti žaliuojančia gamta, miesto kontrastais, matyti besišypsančius žmones bei pajusti laisvės dvelksmą!

Kretingos turizmo ir informacijos centras dalijasi gražiausiais Kretingos miesto objektais, kurie verti kiekvieno lankytojo žvilgsnio. Atraskite gražiausius kampelius pačiame Kretingos mieste, kurie yra ne tik vietinių gyventojų numylėti, bet ir apipinti istorijomis.

Nuotrauka atviraklaipeda.lt

Vienas iš Kretingos pagrindinių objektų yra Pranciškonų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios pastatų ansamblis. Kretinga yra žinoma, kaip vienas iš miestų, kuriame yra skiepijamas tikėjimas nuo pat mažų dienų ir jis nėra apleidžiamas. Bažnyčia pastatyta 1610–1617 metais Jono Karolio ir Sofijos Chodkevičių fundacija. Tai viena seniausių išlikusių gotikos ir renesanso bruožų bažnyčia Žemaitijoje. Joje yra septyni altoriai, sukurti XVII amžiuje, drožinėtomis skulptūromis puošta sakykla. Po centriniu altoriumi palaidoti fundatorių Chodkevičių šeimos nariai. Galite pasinaudoti ir ekskursijos galimybe po bažnyčią, kadangi Kretingos bažnyčia ir jos rūsiai pasakoja šiurpią istoriją.

Antras lankomiausias Kretingos objektas yra grafų Tiškevičių dvaras su žiemos sodu. Lankytojai gali susipažinti su dvaro istorija, meno kūrinių kultūra, archeologijos vertybėmis ir net senąją liaudies buitimi. Kretingos krašto turistai, pasivaikščioję po dvarą, gali ekskursiją užbaigti žiemos sode, kuriame ištisus metus žaliuoja egzotiniai augalai. Žiemos sodas tai lyg oazė, skirta atsipalaiduoti ir pasigrožėti augalais. Kretingos dvarui priklauso įvairūs pastatai, kuriuose yra rengiama ir edukacinė programa, kaip, pavyzdžiui, dvaro saldaininėje galima išmokti gaminti karamelinius saldainius. 

Lankomiausias objektas gamtoje yra prie pat dvaro - dvaro parkas ir Astronominis kalendorius su Saulės laikrodžiu. Kretingos dvarą supančiame parke lankytojai gali pasivaikščioti tarp išlikusių šimtamečių parko ąžuolų, paklajoti liepų ir kaštonų alėjomis, tvenkinių pakrantėmis. Keliaujant galima aplankyti Kretingos pagrindinius tvenkinius, o kartą vasaros dieną galite ir išsimaudyti tam skirtose tvenkinių vietose. Dvaro parką papuošė ir išskirtinis Astronominis kalendorius su saulės laikrodžiu. Čia rasite 13 skulptūrų, kurios simbolizuoja baltų kultūros tradicijas bei lietuviškąsias šventes.

*Daugiau informacijos apie Kretingos lankomiausias vietas, ekskursijas ir edukacines programas rasite Kretingos rajono turizmo informacijos centre arba nuorodoje  http://www.kretingosturizmas.info/lt


** Nuotraukų archyvas pamatyklietuvoje.lt ir atviraklaipeda.lt